Wycieczka do Wodzisławia Śl.

W dniu 18.06.2026 r. odbyła się wycieczka klas 4 a, 4 b i 5 c do muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz do SOWY – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, która mieści się w murach Pałacu Dietrichsteinów. Sam budynek jest bardzo ładny i odrestaurowany.
Przewodniczka w muzeum opowiedziała nam historię Wodzisławia Śląskiego: ile lat ma miasto, co oznacza jego herb oraz jak zmieniało się życie w okolicy. Zobaczyliśmy tez makietę dawnej osady oraz cenne wykopaliska archeologiczne. W Strefie aktywności czekało na nas 18 angażujących eksponatów, dzięki którym odkrywaliśmy zjawiska i prawa rządzące światem. Mogliśmy samodzielnie wykonać różne doświadczenia i eksperymenty. Centrum Nauki Kopernik promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu – eksperymentowaniu. Metoda ta umożliwia poszerzenie wiedzy, a także wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje, skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości. Po zajęciach warsztatowych uczniowie udali się na zasłużony posiłek oraz lody. Wycieczka wszystkim się podobała, mile i aktywnie spędziliśmy czas.
BIP

